Y20 Arjantin Zirvesi’nde Türkiye’yi Ayşegül Gürbüz ve Yağmur Bayındır temsil edecek

13-19 Ağustos tarihlerinde Arjantin’in Córdoba kentinde düzenlenecek Y20 Zirvesi’nde Türkiye Cumhuriyeti’ni AYŞEGÜL GÜRBÜZ (Akademik Delege) ve YAĞMUR BAYINDIR (Sosyal Lider Delege) temsil edecektir.

Ayşegül Gürbüz

IMG_0604 (1)Warwick Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olan Aysegül Gürbüz, yüksek lisans eğitimini 2017 yılında Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler: Türkiye, Avrupa ve Ortadoğu Bölümü’nde “Intended and Unintended Consequences of Policy Making: The Case of the UK’s Prevent Strategy” başlıklı bitirme projesiyle tamamladı. Akademik çalışmalarının öncesinde Ayşegül, 2013 yılının yaz dönemini İngiltere’de Luton kasabası milletvekilinin yanında çalışarak geçirdi. Bu süreçte, mahkeme sürecindeki sanıklara destek sağlamayı amaçlayan bir yardım kuruluşu olan Victim Support için bir araştırma projesi yürüttü. Bu projenin temel amacı, etnik azınlıkların Victim Support tarafından sağlanan desteklerden faydalanmalarını engelleyen faktörleri araştırmaktı. Bu rapor, inter-sectionality ve Birlesik Krallık’taki azınlıkların deneyimlerini anlama noktasındaki eksikliklere dikkat çekti. Bunların yanı sıra Ayşegül, 2015 yılında Sakarya Üniversitesi’nin Ortadoğu Enstitüsü’nde, Siyaset Bilimi Öğrencileri Birliği’nin kış okuluna katıldı. Aynı yıl içinde Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Stratejik Araştırmalar Merkezi’nde yaz okuluna katıldı. Ayşegül halihazırda SETA İstanbul’da The New Turkey Editör Asistanı olarak çalışıyor.

Yağmur Bayındır

IMG_0605 (1)Antalya Bilim Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunu olan Yağmur Bayındır, Bilkent Üniversitesi’nde uluslararası ilişkiler alanında yüksek lisansına devam etmektedir. Uluslararası ilişkilere olan ilgisi, Türk Atlantik Gençlik Komitesi ve Youth Atlantic Treaty Association işbirliğinde düzenlenen Youth Ministerial Meetings, Dış İşleri Bakanlığı Stratejik Araştırmalar Merkezi Yaz Okulu, Jean Monnet Modülü Avrupa Birliği ve Güvenlik Yaz Okulu gibi birçok akademik etkinliğe katılmasını sağladı.

2016 yılında Dışişleri Bakanlığı Stratejik Araştırmalar Merkezi’nde, 2017’de Amsterdam Üniversitesi İletişim Araştırmaları Merkezi’nde stajyer olarak görev alan Bayındır, halen Bilkent Üniversitesi’nde yürütmekte olduğu asistanlık görevinin yanında, Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) Projeler Komitesi’nde stajyerlik yapmaya devam etmektedir. Çalışmaları süresince eğitim programları, proje yönetimi, dış politika analizi ve içerik analizi gibi konularda deneyim kazandı. Akademik etkinliklerin yanı sıra, halen üniversitesinde temsil etmeye devam ettiği TurkishWIN, SOGLA ve KAGİDER gibi birçok sivil toplum kuruluşu ve sosyal girişimde gönüllülük yaparak liderlik ve yönetim becerilerini geliştirdi.

aktiF-İz Gençlik Topluluğu (AGT) yönetim kurulu üyesi ve AGT tarafından her yıl düzenlenen Sosyal Sorumluluk Projeleri Kongresi yürütme kurulu üyesi olan Yağmur Bayındır, Türkiye’deki gençlik alanında çalışan STK’lar için bir şemsiye örgüt olan Gençlik Örgütleri Forumu’nda AGT’yi temsil etmektedir. Kendisi şimdiye kadar AB tarafından fonlanan birçok projeye katılım göstermekle birlikte uygulama aşamasında da bulunmuştur. Sosyal girişimcilik, sosyal sorumluluk, demokrasi, gençlik katılımı, genç işsizliği ve Avrupa Birliği gibi konularla ilgilenen Bayındır, Ürdün, Sırbistan, Makedonya, Bosna Hersek, Hollanda, Fransa, Almanya ve Romanya gibi birçok ülkeyi de ziyaret etmiştir.

%d blogcu bunu beğendi: