Genç Akademisyenler Forumu

Genç Akademisyenler Forumu (YAF), Türkiye merkezli bir gençlik platformu olan Diplomasi ve İşbirliği Gençlik Derneği (YCDC) tarafından başlatılan bir girişimdir. YCDC, belirli temaları merkez alarak yılda iki kez genç akademisyenleri uluslararası forumlarda bir araya getiriyor. İlk forum, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın desteğiyle, 22-27 Mayıs 2017 tarihlerinde Ankara’da İslamofobi üzerine düzenleniyor.

Forum, İslamofobi konusunda çalışmalarda bulunan seçkin ve genç akademisyenlere ev sahipliği yapıyor. Forumun amacı, dünyanın dört bir yanından İslamofobi üzerine uzmanlaşmış akademisyenler ve yine bu alanda yüksek lisans ve doktora düzeyinde çalışmalarına devam eden öğrencilerin İslamofobi konusunu kendi tecrübeleri ve çalışmaları çerçevesinde tartışabilecekleri entelektüel bir alan yaratmaktır.

Girişim, karşılıklı fikir alışverişini teşvik eden bir ortamda genç akademisyenlerin çalışmalarını kolaylaştırmayı amaçlamaktadır. Ayrıca akademisyenler için, aynı alanda çalışmalarda bulunan meslektaşlarıyla ağ oluşturmak için bir fırsat sunmaktadır. Katılımcılar, forum sayesinde İslamofobi ve Müslümanların Avrupa, Amerika ve Kanada’da karşılaştıkları zorluklar konusunda bilgilerini geliştirmektedirler.

%d blogcu bunu beğendi: