Yürütme Kurulu

SÜMEYRA KELEŞ YERKEL
YÜRÜTME KURULU ÜYESİ

1B1A599712 copy2011’de Gymnasium Steinheim’dan mezun olan Sümeyra, lisans öğrenimini 2015 yılında Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tarih bölümünde tamamladı. Yüksek lisans eğitimini Goldsmiths College, University of London Sosyoloji ve Medya/İletişim bölümlerinin “Cinsiyet, Medya ve Kültür“ başlıklı ortak programında “Medya tarafından inşa edilen algılar nasıl gerçekliğe dönüşür? Alman ve İngiliz ana akım medyadan örnekler” konulu tez çalışması ile tamamladı. 2012-2014 yılları arasında bir dönem AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Merkez Karar ve Yönetim Kurulu üyeliği yaptı. 2013 yılında kurulan ve yaşam hakkı konusunda çalışmalar yürüten Birleşmiş Siviller Derneği’nin kurucu başkanlığını yürüttü. Halen Kadın ve Demokrasi Derneği Ankara temsilciliğinde yönetim kurulu üyesi olan Sümeyra, KADEM Ankara Temsilciliği Medya Komisyonu başkanlığını yürütmektedir. 2015 yılında Türkiye’nin ilk uluslararası televizyonu olan TRT World bünyesinde profesyonel çalışma hayatına başladı, ardından 2016 Mayıs ayından itibaren bir yıl süreyle Kültür ve Turizm Bakanlığında bakan danışmanlığı görevini yürüttü. Halen TRT World’de çalışmaktadır. Çok iyi derecede Almanca ve İngilizce, iyi derecede Fransızca bilmektedir. Evli ve bir çocuk annesidir.

SİNAN ULUĞ
YÜRÜTME KURULU ÜYESİ

IMG_9456Sinan Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü öğrencisidir. Üsküdar Amerikan Lisesinden yüksek onurla mezun olmuştur. Genç MÜSİAD (Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği) Eğitim ve Projeler birimi aktif üyesidir. Kurum çatısı altında Young Business Academy programının düzenlenmesinde rol almıştır. Aynı zamanda Genç İDSB (İslam Dünyası Sivil Toplum Kuruluşları Birliği) Yönetim Kurulunda Uluslararası İlişkilerden sorumlu kordinatördür. Arakan’da zulüm görenler için yardım kampanyası düzenlemektedir. Al Sharq Forum’un Istanbul Hub’ında Girişimcilik ve İş Dünyası üzerine çalışmalar yapan Ignite Circle’n kordinatörüdür. Türkiye Gençlik Vakfında da Uluslararası İlişkiler biriminde çalışmış, Genç Diplomat Akademisinin ilkini düzenleyen ekipte bulunmuştur. Sivil Toplum hayatına İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisinde başlayan Uluğ, Turk Arab Youth Congress ve çeşitli sosyal yardım projelerinde görev almıştır. Lise yıllarında Girişimcilik Kulübünün başkanlığını beş yıllık bir süre boyunca, bir yıl ise Gezi Kulübünün başkanlığını yapmıştır. 15’n üstünde uluslararası Model Birleşmiş Mİlletler konferansına katılmıştır. TIMUN konferansının ise Yaratıcı Direktörlüğünü ve Yönetim Kurulu üyeliğini yapmıştır. Akıcı bir Türkçe ve İngilizcenin yanında basit İspanyolca da bilmektedir. Kayak yapmaktan, drone’lardan ve roller coasterlardan hoşlanmaktadır.

MEHMET AKİF GÜNAYDIN
YÜRÜTME KURULU ÜYESİ

Mehmet Akif GünaydınMehmet Akif 1995 yılında dünyaya geldi. Çocukluğunda pek farkında olmasa da bulunduğu ortamdaki kültürel çeşitlilik onu sosyal hayatta farklılıklara kucak açan bir yapıya büründürmüştür. Lise yıllarında sosyal bilimler alanında katılmış olduğu uluslararası konferanslar onun Üniversite terchinde, 2013 yılında, Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi bölümünü seçmesinde etkili olmuştur. 4 yıllık üniversite hayatında aldığı yüksek akademik eğitimin yanında Almanca ve Arapça öğrenerek farklı coğrafyalardan beslenme imkanı kazanmıştır. Bu doğrultuda 2017 yılında Berlin School of Economics’te öğrenim hakkın kazanmış, 2018 yazında da Qasid Ürdün ziyaretiyle yerel halkla sosyal ve ticari bağlar kurmuştur. Halihazırda kendi markasıyla kurduğu bir tekstil girişiminin bir ayağını da Ürdün’de kurmak için çalışmalar yapmakta olan Akif aynı zamanda Avrupa’da yüksek lisans yaparak akademik hayatını devam ettirmeyi planlamaktadır. Enerji, Finans ve girişimcilik ilgili olduğu alanların başında gelmektedir. Son olarak geçtiğimiz yıl (2017)Türkiye Y20 simülasyonuna katılan M.Akif göstergiği başarılı performansın ardından YCDC ekibine katılmıştır.

RUMEYSA KALIN KARABULUT
YÜRÜTME KURULU ÜYESİ

image1 copyRumeysa, 2015 yılında Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olduktan sonra avukatlık stajını tamamlayıp 2017 yılına kadar avukat ve araştırmacı olarak çalıştı. Bu sürede ayrıca Kadın ve Demokrasi Derneğinin (KADEM) hukuk komisyonunda aktif bir rol oynadı ve Young Academics Forum (YAF) bünyesindeki İslamofobi Sempozyumunun organizasyonunda görev aldı. AK Parti Gençlik Kollarında yer aldı ve Al Jazeera, BBC World, France 24 ve Deutsche Welle kanallarına mülakat verdi. Halihazırda Georgetown Üniversitesi Hukuk Fakültesinde International Legal Studies üzerine LL.M. yapmakta olan Rumeysa’nın hobileri arasında fotoğrafçılık ve bisiklet bulunmaktadır.

%d blogcu bunu beğendi: